جزئیات خبر


سیستم آبیاری 300 هکتاری مزرعه انابد به بهره‌برداری رسید

سیستم آبیاری 300 هکتاری مزرعه انابد به بهره‌برداری رسید
1396/5/16

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از افتتاح سیستم آبیاری 300 هکتاری مزرعه این شرکت در ایام دهه کرامت خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این طرح به منظور افزایش راندمان و صرفهجویی در مصرف آب اجرا شده است.
وی استفاده بهینه از آب موجود، جبران کمبود آب در اثر خشکسالی و افت چاههای مزرعه را اهداف دیگر شرکت از اجرای پروژه سیستم مدرن آبیاری دانست.
هراتی ادامه داد: این پروژه باعث افزایش 35 درصدی میزان راندمان مصرف آب، افزایش تولید در واحد سطح، استفاده بهینه از نهادهها نظیر کود، کاهش مصرف آب تا سقف 50 درصد و... شده است.
وی با اشاره به محصولات قابل کشت در این اراضی، گفت: این مزارع به کشت محصولات پاییزه شامل گندم، جو و کلزا و نیز محصولات بهاره همچون پنبه و ذرت، اختصاص خواهد یافت.
هراتی با تاکید بر لزوم توسعه سیستمهای نوین آبیاری با توجه به بحران آب حاکم بر کشور، گفت: تا پایان سال جاری نیز، 400 هکتار دیگر از اراضی این شرکت به سیستمهای آبیاری تحت فشار مجهز میشود.
وی ادامه داد: به این ترتیب در پایان سال جاری، در مجموع 700 هکتار از مزارع با استفاده از سیستم‌های تحت فشار آبیاری خواهند شد.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد، اعتبار این پروژه را 2 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بخش قابل توجهی از این مبلغ، از محل کمک‌های بلاعوض وزارت جهاد کشاورزی تامین خواهد شد.
 143-96

نظر شما