جزئیات خبر


معاون وزارت جهاد کشاورزی در مزرعه انابد تشریح کرد؛

خدمات شایسته آستان قدس رضوی به توسعه کشاورزی کشور

خدمات شایسته آستان قدس رضوی به توسعه کشاورزی کشور
1396/7/29

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی از مزارع الگویی موسسه کشت و صنعت انابد در شهرستان بردسکن بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی، مهندس عباس کشاورز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: برای بازدید از ٢ مزرعه پنبه رقم خورشید و مزرعه کینوآ به این شهرستان سفر کردیم و از نزدیک شاهد اقدامات اساسی و بنیانی آستان قدس رضوی در توسعه این اقلام بودیم.
وی تصریح کرد: نوع پنبه کشت شده در این مزرعه از ارقام با عملکرد بالا، زودرس و یکنواخت است که تولید بذر آن به ترویج و توسعه کاشت آن در کشور خواهد انجامید.
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی اذعان کرد: اقدام شایسته و زیربنایی دیگری که برای نخستین بار در کشور و به همت این موسسه صورت گرفته کاشت و تولید دانه کیفی کینوآ در سطح ١٠ هکتار است که ماده غذایی عالی و حاوی انواع پروتئین ها، امگا ٣،آنتی اکسیدانت، ویتامین E و فاقد گلوتن است.
وی گفت: توسعه کاشت و تولید بذر این گیاه که مقاوم به شوری و کم آبی است در شرایط فعلی آب و هوایی کشور، کمک شایانی به توسعه کشاورزی میهن مان خواهد کرد.
کشاورز در ادامه با اشاره به همکاری و تعامل سازنده و اثربخش مجموعه های کشت و صنعت آستان قدس رضوی و وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: در حال حاضر بذرهای مرغوب گندم و کلزا و انواع نشاء هندوانه، خربزه و گوجه فرنگی توسط مزرعه نمونه آستان قدس رضوی در اختیار کشاورزان کشور قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: در جلسه مشترکی که با حضور اعضای هیئات مدیره سازمان اقتصادی رضوی و مسئولان هلدینگ کشاورزی آستان قدس برگزار شد موارد همکاری های مشترک تبیین و احصاء شد و  برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه تولید انواع گیاهان دارویی و کمک به توسعه کشاورزی تصمیمات خوبی گرفته شد.
 288-96

نظر شما