جزئیات خبر


توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار در اراضی پنبه شرکت کشت ‌و صنعت انابد

توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار در اراضی پنبه شرکت کشت ‌و صنعت انابد
1396/8/17

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از توسعه سیستم‌های آبیاری تحت فشار در اراضی پنبه این شرکت خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: علاوه بر این، از روش‌های به زراعی از قبیل سم‌پاشی و محلول پاشی‌های به موقع و نیز کاشت به صورت کف کار به منظور افزایش عملکرد و میزان تولید این محصولات استفاده شده است.
وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود هزار تن پنبه از سطح 308 هکتار برداشت شود، گفت: این برداشت از ابتدای آبان ماه جاری آغاز شده و تا دی ماه نیز ادامه دارد.
هراتی ادامه داد: این شرکت در سال زراعی 96-95، ارقام ورامین، خورشید، ماه، ستاره و... را کشت کرده است.
وی با اشاره به تولید انحصاری بذر پنبه ارقام ورامین و خورشید توسط این شرکت گفت: شرکت کشت و صنعت انابد با رویکرد تولید بذر پنبه ارقام مذکور، تکمیل زنجیره تولید در بحث پنبه، افزایش عملکرد در واحد سطح برای مزارعی که از بذر شرکت استفاده می‌کنند و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام به کشت این محصول کرده است.
هراتی ادامه داد: در سال جاری در نظر داریم از دستگاه های غوزه‌چین برای برداشت پنبه استفاده کنیم.
وی درباره نقاط قوت کشت این محصول در سال جاری گفت: کشت به موقع، تراکم مناسب ارقام خورشید و ورامین، مدیریت داشت مناسب از قبیل سم‌پاشی‌های به موقع و کوددهی مناسب و... از جمله این موارد به شمار می‌رود.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به مدیریت صحیح آبیاری برای همسان‌سازی رسیدگی محصول و برداشت زودهنگام با کیفیت بالاتر اشاره کرد.
 316-96

نظر شما