جزئیات خبر


کسب غرفه برتر نمایشگاه طرح‌ها و الگوهای جهادی توسط کشت‌وصنعت انابد

کسب غرفه برتر نمایشگاه طرح‌ها و الگوهای جهادی توسط کشت‌وصنعت انابد
1396/9/25

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از کسب عنوان غرفه برتر نمایشگاه طرح‌ها و الگوهای جهادی توسط این شرکت خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به حضور این شرکت در دومین نمایشگاه طرح ها و الگوهای جهادی در یک نگاه، بیان کرد: شرکت کشت و صنعت انابد در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، با رویکرد ارائه تولیدات خود از جمله تهیه و تولید بذر پنبه با توجه به واگذاری انحصار تولید بذر ارقام پنبه از بخش دولتی به شرکت‌های بخش خصوصی در قالب قراردهای تجاری‌سازی، در این نمایشگاه شرکت کرده است.
وی ادامه داد: اشتغال‌زایی حاصل از تولیدات مذکور و ارتباط آن با نمایشگاه، یکی دیگر از اهداف حضور این شرکت را به خود اختصاص داده است.
هراتی، شرکت کشت و صنعت انابد را تولید کننده انحصاری بذر ارقام ورامین و خورشید در کشور عنوان کرد و افزود: این شرکت از سال 1393 موفق به دریافت عنوان تولید کننده انحصاری بذر رقم ورامین و از سال 1395 بذر رقم خورشید پنبه شده است.
وی با اشاره به سطح زیر کشت پنبه این شرکت در سال زراعی 97-96، گفت: امسال حدود 400 هکتار از اراضی خود را به کشت پنبه اختصاص داده و در این راستا با حدود ۵۰۰ هکتار با پیمان‌کاران بخش خصوصی قرارداد منعقد کرده است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد ادامه داد: در سال جاری همچنین حدود ۹۰۰ تن بذر پنبه توسط این شرکت تولید شده است.
لازم به یادآوری است، دومین نمایشگاه طرح‌ها و الگوهای جهادی، طی روزهای بیست و دوم و بیست و سوم آذر ماه جاری هم‌زمان با یازدهمین همایش ملی و دومین جشنواره فرهنگ و مدیریت جهادی در مشهد برگزار شده است.
384-96

نظر شما